Založ si blog

Praktikum

Po vyčerpávajúcom pracovnom týždni, keď ma už aj vrátnik vyháňal, lebo potreboval pustiť zabezpečenie budovy, prišla potreba odreagovať sa a už ma prepadával aj nákupný absťák. Alebo lepšie povedané, potrebovala  som sa odreagovať a mať chvíľku len pre seba. V úplne inom prostredí ako je práca alebo domov, kde vás čaká druhá smena.

Ísť do obchodu po týždni je už vlastne aj nutnosť, lebo doma čo to chýba. Aby som nič nezabudla, nazerám do chladničky, poličky s koreninami a do „špajze“. Ďalšia pomôcka je, že si predstavím obchod do ktorého idem. V mojej hlave sa prechádzam medzi  regálmi , vidím čo tam je a tak si spomeniem, čo mi treba kúpiť.

Zapisujem na lístoček. Spisujem po skupinách. Potraviny, drogéria, ostatné. Vezmem si primeranú tašku, prípadne aj partnera. On to vydrží. Môj hrdina.

Pri platení býva najviac ľudí pri pokladniach blízko východu. Preto smerujem ukončenie nákupu k vzdialenejším pokladniam, kde očakávam menší nával.

Ešte jedna osvedčená rada: „Nechoďte do obchodu s potravinami hladný.“

 

  1. 1. 2018

IT je „šuviks“

24.06.2017

Informačné technológie sa môžu zahrabať pod čiernu zem pred tvorivosťou úradníkov. Úradníkov vymýšľajúcich stále nové a nové analytiky, tabuľky a prehľady. Asi si niekto na ministerstve viac »

Odpísaný

12.02.2017

Aká je to zákonnosť, keď zákony sú vládnucou mocou stavané špekulatívne a na možnosti vždy si ho vysvetliť tak, aby mohli potrestať toho, koho chcú, alebo, aby vyhovovali osobám v pozadí? viac »

„Terazky“ som tu

27.12.2016

Nie som z Bratislavy, ale pred pár rokmi som si našla priateľa v Bratislave. Aby to nebol vzťah na diaľku,začala som si tam hľadať prácu. Aj sa mi podarilo. Nejaký čas som na tom mieste vydržala, viac »

pocasie, zima

Arktická zima prichádza z Ruska

24.02.2018 06:00

Opäť si chystajme hrubé pulóvre a teplé bundy. Posledné februárové dni budú poriadne mrazivé a teploty vzduchu nielen v noci, ale aj cez deň budú štípať.

Biely dom, požiar

Do bariéry pri Bielom dome vrazilo auto, vodička bola zadržaná

23.02.2018 23:31

Auto ale nepreniklo do areálu sídla amerického prezidenta.

Zbrane, násilie, deti

Od zbrojárskych firiem v USA sa odvracia čoraz viac partnerov, znepokojení sú aj ich akcionári

23.02.2018 22:12

Štatistiky dokazujú súvislosť medzi rozšírenosťou zbraní medzi obyvateľstvom a počtom obetí streleckých útokov. Prezident Trump chce problém riešiť tak, že rozdá zbrane učiteľom.

trump

Bývalý člen Trumpovho tímu sa priznal v rámci vyšetrovania zásahov Ruska

23.02.2018 22:10

Gates sa priznal k trestným činom sprisahania a nepravdivých výpovedí v rámci vyšetrovania údajných ruských zásahov do amerických volieb v roku 2016.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 4708x
Priemerná čítanosť článkov: 942x

Autor blogu

Kategórie