Založ si blog

Praktikum

Po vyčerpávajúcom pracovnom týždni, keď ma už aj vrátnik vyháňal, lebo potreboval pustiť zabezpečenie budovy, prišla potreba odreagovať sa a už ma prepadával aj nákupný absťák. Alebo lepšie povedané, potrebovala  som sa odreagovať a mať chvíľku len pre seba. V úplne inom prostredí ako je práca alebo domov, kde vás čaká druhá smena.

Ísť do obchodu po týždni je už vlastne aj nutnosť, lebo doma čo to chýba. Aby som nič nezabudla, nazerám do chladničky, poličky s koreninami a do „špajze“. Ďalšia pomôcka je, že si predstavím obchod do ktorého idem. V mojej hlave sa prechádzam medzi  regálmi , vidím čo tam je a tak si spomeniem, čo mi treba kúpiť.

Zapisujem na lístoček. Spisujem po skupinách. Potraviny, drogéria, ostatné. Vezmem si primeranú tašku, prípadne aj partnera. On to vydrží. Môj hrdina.

Pri platení býva najviac ľudí pri pokladniach blízko východu. Preto smerujem ukončenie nákupu k vzdialenejším pokladniam, kde očakávam menší nával.

Ešte jedna osvedčená rada: „Nechoďte do obchodu s potravinami hladný.“

 

  1. 1. 2018

IT je „šuviks“

24.06.2017

Informačné technológie sa môžu zahrabať pod čiernu zem pred tvorivosťou úradníkov. Úradníkov vymýšľajúcich stále nové a nové analytiky, tabuľky a prehľady. Asi si niekto na ministerstve viac »

Odpísaný

12.02.2017

Aká je to zákonnosť, keď zákony sú vládnucou mocou stavané špekulatívne a na možnosti vždy si ho vysvetliť tak, aby mohli potrestať toho, koho chcú, alebo, aby vyhovovali osobám v pozadí? viac »

„Terazky“ som tu

27.12.2016

Nie som z Bratislavy, ale pred pár rokmi som si našla priateľa v Bratislave. Aby to nebol vzťah na diaľku,začala som si tam hľadať prácu. Aj sa mi podarilo. Nejaký čas som na tom mieste vydržala, viac »

nemecko, stíhačky, nato, cvičenie, vojenské, eurofighter

Vláda schválila prelet bezpilotných lietadiel NATO vzdušným priestorom Slovenska

23.01.2019 13:19

Slovensko sa zapojí aj do politicko-vojenského cvičenia NATO CMX 2019.

Ružomberok zahalený v štiplavom dyme.

VIDEO: Vydymený Ružomberok. Ľudia idú protestovať

23.01.2019 13:08

Ružomberčanov niekoľko dní trápi dym a miestami až štiplavý zápach. Ľudia zaň vinia miestnu fabriku Mondi. Pozrite si vo videu ako z nej idú oblaky dymu.

súd, Pavol Rusko, Marián Kočner, prepustenie na slobodu

Mariana Kočnera na pohreb jeho otca z kolúznej väzby nepustia

23.01.2019 12:59

Nebolo by možné zabezpečovať bezpečnosť a dohľad nad obvineným Marianom Kočnerom na pohrebe za asistencie viacerých bezpečnostných zložiek.

(typo - nepouzivat v orise) euro, bankovky, mince, peniaze

Priemerný doživotný dôchodok z II. piliera bol vlani 23,38 eura

23.01.2019 12:59

Mesačný neindexovaný dôchodok bol 23,33 eura, dostávalo ho 1 233 sporiteľov. Priemerný mesačný indexovaný dôchodok bol 27,13 eura a má ho 18 sporiteľov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 5619x
Priemerná čítanosť článkov: 1124x

Autor blogu

Kategórie