Založ si blog

Praktikum

Po vyčerpávajúcom pracovnom týždni, keď ma už aj vrátnik vyháňal, lebo potreboval pustiť zabezpečenie budovy, prišla potreba odreagovať sa a už ma prepadával aj nákupný absťák. Alebo lepšie povedané, potrebovala  som sa odreagovať a mať chvíľku len pre seba. V úplne inom prostredí ako je práca alebo domov, kde vás čaká druhá smena.

Ísť do obchodu po týždni je už vlastne aj nutnosť, lebo doma čo to chýba. Aby som nič nezabudla, nazerám do chladničky, poličky s koreninami a do „špajze“. Ďalšia pomôcka je, že si predstavím obchod do ktorého idem. V mojej hlave sa prechádzam medzi  regálmi , vidím čo tam je a tak si spomeniem, čo mi treba kúpiť.

Zapisujem na lístoček. Spisujem po skupinách. Potraviny, drogéria, ostatné. Vezmem si primeranú tašku, prípadne aj partnera. On to vydrží. Môj hrdina.

Pri platení býva najviac ľudí pri pokladniach blízko východu. Preto smerujem ukončenie nákupu k vzdialenejším pokladniam, kde očakávam menší nával.

Ešte jedna osvedčená rada: „Nechoďte do obchodu s potravinami hladný.“

 

  1. 1. 2018

IT je „šuviks“

24.06.2017

Informačné technológie sa môžu zahrabať pod čiernu zem pred tvorivosťou úradníkov. Úradníkov vymýšľajúcich stále nové a nové analytiky, tabuľky a prehľady. Asi si niekto na ministerstve viac »

Odpísaný

12.02.2017

Aká je to zákonnosť, keď zákony sú vládnucou mocou stavané špekulatívne a na možnosti vždy si ho vysvetliť tak, aby mohli potrestať toho, koho chcú, alebo, aby vyhovovali osobám v pozadí? viac »

„Terazky“ som tu

27.12.2016

Nie som z Bratislavy, ale pred pár rokmi som si našla priateľa v Bratislave. Aby to nebol vzťah na diaľku,začala som si tam hľadať prácu. Aj sa mi podarilo. Nejaký čas som na tom mieste vydržala, viac »

STK, kontrola

Na zriadenie nových STK prišli desiatky žiadostí

22.05.2018 07:32

Na ministerstvo dopravybolo od polnoci 20. mája do pondelkového poludnia doručených 71 žiadostí o zriadenie novej stanice technickej kontroly (STK).

Australia Church Abuse

Arcibiskup z Adelaide je vinný, že kryl zneužívanie detí

22.05.2018 07:03

Šesťdesiatsedemročnému Wilsonovi hrozia dva roky väzenia, no výška trestu bude oznámená neskôr.

počasie zima námraza sneh

Extrémy v počasí ako hrozba

22.05.2018 07:00

Extrémne zmeny v počasí majú oveľa širší a hrozivejší dosah, než sa to vo verejnosti vie. Lekári a experti už roky sledujú ich vplyv na zdravie človeka.

Kuba, Havana

Bilancia obetí leteckého nešťastia na Kube vzrástla na 111

22.05.2018 06:11

Svojim zraneniam podľahla jedna z troch Kubánok, ktoré prežili piatkovú tragédiu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 5036x
Priemerná čítanosť článkov: 1007x

Autor blogu

Kategórie