Založ si blog

Praktikum

Po vyčerpávajúcom pracovnom týždni, keď ma už aj vrátnik vyháňal, lebo potreboval pustiť zabezpečenie budovy, prišla potreba odreagovať sa a už ma prepadával aj nákupný absťák. Alebo lepšie povedané, potrebovala  som sa odreagovať a mať chvíľku len pre seba. V úplne inom prostredí ako je práca alebo domov, kde vás čaká druhá smena.

Ísť do obchodu po týždni je už vlastne aj nutnosť, lebo doma čo to chýba. Aby som nič nezabudla, nazerám do chladničky, poličky s koreninami a do „špajze“. Ďalšia pomôcka je, že si predstavím obchod do ktorého idem. V mojej hlave sa prechádzam medzi  regálmi , vidím čo tam je a tak si spomeniem, čo mi treba kúpiť.

Zapisujem na lístoček. Spisujem po skupinách. Potraviny, drogéria, ostatné. Vezmem si primeranú tašku, prípadne aj partnera. On to vydrží. Môj hrdina.

Pri platení býva najviac ľudí pri pokladniach blízko východu. Preto smerujem ukončenie nákupu k vzdialenejším pokladniam, kde očakávam menší nával.

Ešte jedna osvedčená rada: „Nechoďte do obchodu s potravinami hladný.“

 

  1. 1. 2018

IT je „šuviks“

24.06.2017

Informačné technológie sa môžu zahrabať pod čiernu zem pred tvorivosťou úradníkov. Úradníkov vymýšľajúcich stále nové a nové analytiky, tabuľky a prehľady. Asi si niekto na ministerstve viac »

Odpísaný

12.02.2017

Aká je to zákonnosť, keď zákony sú vládnucou mocou stavané špekulatívne a na možnosti vždy si ho vysvetliť tak, aby mohli potrestať toho, koho chcú, alebo, aby vyhovovali osobám v pozadí? viac »

„Terazky“ som tu

27.12.2016

Nie som z Bratislavy, ale pred pár rokmi som si našla priateľa v Bratislave. Aby to nebol vzťah na diaľku,začala som si tam hľadať prácu. Aj sa mi podarilo. Nejaký čas som na tom mieste vydržala, viac »

CT prístroj, lymfóm

Prístroje pribúdajú, pacienti aj tak čakajú

17.10.2018 06:00

Fakt, že v nemocniciach postupne pribúdajú nové prístroje, pacienti stále príliš necítia.

potraviny, zelenina,

Odvod zatrasie obchodmi

17.10.2018 06:00

Reťazce majú štátu platiť dvojnásobok toho, čo doteraz odvádzali na daniach.

francúzsko, polícia, útok, páska,

Vo Francúzsku zadržali šesť osôb v súvislosti s marcovým terorom na juhu krajiny

16.10.2018 22:52

Útoky, ktoré spáchal Radouan Lakdim v mestách Carcassonne a Trebes si vyžiadali štyri obete.

Trump Putin Summit

Trump varoval Honduras pred prerušením pomoci, ak nezastaví migračný tok

16.10.2018 21:18

Trump tento rok už Honduras varoval v súvislosti s rozvetvením inej karavány, ktorá skôr, ako sa vytratila, smerovala k USA.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 5370x
Priemerná čítanosť článkov: 1074x

Autor blogu

Kategórie